برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1402/11/16 - 13:06
  • - تعداد بازدید: 34
  • - تعداد بازدیدکننده: 33
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به گزارس مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو

حضور تیم اقتصاد دارویی اردبیل در معاونت غذا و دارو ارومیه

دکتر محمد دلیرراد معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی بر ایجاد واحد اقتصاد دارو به‌عنوان بخشی مهم در راستای سیاست‌های دارویی تأکید کرد.

به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو:

صبح روز دوشنبه 16 بهمن‌ماه سال جاری جلسه‌ای به‌منظور تبادل‌نظر و تشریک‌مساعی در خصوص مسائل مربوط به اقتصاد دارو و ملزومات مصرفی پزشکی، نحوه کاهش کسورات دارویی، بررسی مشکلات موجود درزمینه سامانه‌های بیمارستانی، باهدف تبادل تجربیات فی‌مابین دو دانشگاه با حضور معاون و مدیران معاونت غذا و دارو ارومیه و معاون غذا و دارو استان اردبیل و هیئت همراه در سالن آمفی‌تئاتر برگزار شد.

محمد دلیرراد معاون غذا و دارو در ابتدای جلسه ضمن خوش‌آمد گویی گفت:

در نظام سلامت، دارو نقش عمده‌ای در بهبودی بیماران داشته و اغلب مکمل فرآیند درمان می‌باشد. اقتصاد دارو به بررسی اثرات محصولات و سیاست‌های های دارویی بر افراد، بنگاه‌ها و بازارها و نیز مصرف و فروش محصولات دارویی ازنظر هزینه و پیامدهایشان می‌پردازد لذا ایجاد جایگاه اختصاصی برای اقتصاد دارو در آینده‌ای نه‌چندان دور امری مهم به نظر می‌رسد.

دکتر اکرم السادات سعید مهدوی رئیس اداره اقتصاد دارو و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو اردبیل بیان کرد: با توجه به وجود مشکلاتی مانند به‌روزرسانی قیمت دارو و چالش‌های پیش رو با بیمه‌ها و کسورات دارویی این معاونت ایجاد واحد اقتصاد دارو را بر اساس مصوبه قطب 2 کشوری به‌عنوان یکی از برنامه‌های اصلی قرارداد است که در حال حاضر 5 نفر در این حوزه انجام‌وظیفه می‌نماید.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر در حوزه دارو دیدگاه اقتصادی نداشته باشیم بعد از مدتی با بحران روبرو خواهیم شد خوشبختانه در معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور شاهد انجام اقداماتی در حوزه اقتصاد دارو بودیم که باید همگی این موارد تجمیع شده تا با استفاده از تجربیات معاونت‌های غذا و دارو به یک اجماع رسید.

حضور امروز گروه اقتصاد دارو اردبیل در ارومیه خود حرکتی مثبت و روبه‌جلو در راستای تشریک‌مساعی است امید است با به اشتراک گذاشتن تجربیات هر دو دانشگاه به نتایج خوبی برسیم.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 2276
کلمات کلیدی
الناز خدادادی
خبرنگار

الناز خدادادی

تنظیمات قالب