برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1403/04/11 - 07:54
  • - تعداد بازدید: 56
  • - تعداد بازدیدکننده: 55
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو:

الکل یکی از شایعترین موارد سوء مصرف در دنیاست

الکل یک ماده سمی و روان گردان است که آمار جهانی نشان از سوء مصرف و مرگ و میر بالای آن است.

به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو:

 صبح روز یکشنبه 10 تیر ماه سال جاری در راستای ادامه تشکیل جلسات کارگروه تدوین مصرف کاهش الکل جلسه ای با حضور ارگان های دخیل در سالن شورای معاونت غذا و دارو برگزار شد.

مهندس بهزاد کاظمی کارشناس کارگروه پیشگیری و کاهش مصرف الکل معاونت غذا و دارو گفت:الکل یک ماده سمی و روان گردان است که آمار جهانی نشان از سوء مصرف و مرگ و میر بالای آن  در سراسر دنیاست لذا این موضوع اهمیت توجه هر چه بیشتر و برنامه ریزی و هدف گذاری در راستای کاهش آمار را می طلبد.

کاظمی در ادامه تصریح کرد: مطابق آمار استخراجی و مقایسه ای با سال گذشته از آزمایشگاه کنترل غذا و دارو شاهد افزایش روند ورودی نمونه مایع مشکوک ها بودیم.

سرهنگ محمد رهبر  رئیس پلیس امنیت اخلاقی بیان کرد: موضوع برخورد با تولید کنندگان و عرضه کنندگان الکل جزء وظیفه ذاتی پلیس بوده و هست. در این خصوص اقدامات اساسی در مرزها در جهت جلوگیری از ورود مشروبات الکلی به کشور صورت گرفته ولی موضوع اصلی پیش رو  برخورد با تولید کنندگان دست ساز الکل و مشروبات الکلی در داخل کشور است که پلیس با جدیت هر چه تمام با این افراد برخورد می کند.

فرامزر فرجی عضو کمسیون مبارزه با قاچاق از استانداری نیز در ادامه با شاره به آمار کشفیات تمامی دستگاهها در حوزه مشروبات الکلی اظهار داشت : آنچه مشاهده می شود شاهد افزایش روند کشفیات در حوزه مبارزه با قاجاق هستیم که نشان از عظم جدی تمامی دستگاه ها در حوزه مبارزه با قاچاق است چرا که قاچاق یکی از مهم ترین عواملی است که امنیت اقتصادی و اجتماعی جامعه را به مخاطره انداخته و خسارت های مادی و معنوی فروانی را به جامعه متحمل می کند .

در پایان جلسه مقرر گردید پروپوزالی توسط مرکز تحقیقات سلامت مواد غذایی و آشامیدنی در خصوص تحلیل وضعیت پایه مصرف مشروبات الکلی و عوارض آن در جامعه نوشته و در صورت اخذ مجور از سازمان صدا و سیما  یک مستند آموزشی در خصوص ارتقاء سطح آگاهی مردم در خصوص آشنایی با عوارض ناشی از مصرف الکل تهیه گردد%

 

 

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 7553
کلمات کلیدی
الناز خدادادی
خبرنگار

الناز خدادادی

تنظیمات قالب