English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٠
-->


سرپرست واحد فراورده های طبیعی ،سنتی و مکمل اعلام داشت
پلمپ دو واحد عطاری متخلف در ارومیه
مهندس صیادی فر سرپرست اداره فرآورده های طبیعی ،سنتی و مکمل گفت : استفاده از گیاهان برای درمان بیماری‌ها قدمتی دیرینه دارد. بسیاری از شهروندان به دلایل مختلف فرهنگی و اقتصادی، برای انجام فرآیند درمان و یا پیشگیری به فروشندگان گیاهان دارویی (عطاری ها ) مراجعه می نمایند که ریشه این پدیده در این باور نادرست اما رایج در نزد مردم نهفته است که داروهای گیاهی چون‌که طبیعی‌اند، بنابراین مصرف گیاهان دارویی یا داروهای گیاهی بی خطر است و حتی اگر فایده‌ای نداشته باشند، ضرری نیز ندارند! درصورتی‌که گیاهان دارویی اگر زیر نظر افراد آگاه و پزشکان متخصص مصرف نشوند، چه‌بسا می‌توانند باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیر جسمی گردند.
 ٠٨:٢٩ - يکشنبه ٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در معاونت غذا و دارو
بازدید سرزده معاون غذا و دارو از شرکت پخش دارویی
با هدف بررسی و نظارت بر نحوه ارائه خدمات دارویی شرکت های پخش دارویی دکتر غفارزاده به همراه تعدادی از مدیران و مسئولان به صورت سرزده در مورخ 30اردیبهشت ماه 1400 از شرکت پخش دارویی البرز بازدید بعمل آوردند
 ١٤:٢٤ - شنبه ١ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در معاونت غذا و دارو
نقش نشانگر های رنگی تغذیه ای در جلوگیری از بیماری های غیرواگیر
نشانگر رنگی تغذیه ای در واقع یک چراغ راهنما برای مصرف کننده است امار بالای مبتلایان به دیابت و بیماری های قلبی و عروقی و عوارض جبران ناپذیر این بیماری ها آگاه سازی مردم را می طلبد لذا سازمان غذا و دارو در راستای احقاق این حق طرح نشانگر رنگی تغذیه ای را تدوین و عملیاتی کرده است در این طرح اطلاعات مفیدی به صورت شفاف و قابل درک در اختیار مصر ف کننده قرار می گیرداین چراغ راهنما از سه رنگ سبز –زرد-قرمز تشکیل شده است . رنگ سبز به معنای کم بوده و ما را با یک انتخاب سالم هدایت می کند-رنگ زرد به معنای متوسط و ما را با یک انتخاب نسبتا خوب راهنمایی می کند – رنگ قرمزبه معنای زیاد است و انتخاب این مواد غذایی در افراد باید با اختیاط صورت گیرد.
 ٠٩:٥٤ - شنبه ١ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر سارا کهریزی کارشناس دارو عنوان کرد :
بیماران از خذف یا تغییر زمان مصرف دارو در ایام روزه داری به جد خودداری نمایند
روزه داران و بیماران نباید بدون مشورت با داروساز یا پزشک معالج خود، اقدام به قطع دارو، تغییر یا کاهش دوز مصرفی و یا تغییر زمان مصرف نمایند. رعایت نکردن این اصول می تواند منجر به عدم اثربخشی دارو، عدم دستیابی به اثرات درمانی، بروز اثرات جانبی و تشدید بیماری شود.
 ١٢:٢٨ - چهارشنبه ١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر فاطمه آقازاده عنوان کرد :
علت افزایش قیمت برخی دارو ها ناشی از نوسانات ارزی است
که قیمت دارو همچون سایر اقلام سلامت محور متاثر از نوسانات ارزی بوده و قیمت نهایی دارو در کمسیون قیمت گذاری داروها با بررسی مدارک و مستندات تولید کنندگان و تامین کنندگان بررسی و تحت عنوان قیمت سه گانه مورد تصویب قرار می گیرد
 ٠٩:٥٢ - چهارشنبه ١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در معاونت غذا و دارو :
توقیف 21 تن کنسانتره هلو در ارومیه
دکتر غفارزاده معاون غذا و دارو از توقیف 21 تن کنسانتره هلو توسط کارشناسان حوزه غذا در ارومیه خبر داد
 ٠٩:٣١ - سه شنبه ٣١ فروردين ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>