English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٠
-->


  چاپ        ارسال به دوست

در معاونت غذا و داروی ارومیه:

مصاحبه تلویزیونی ساغلیق یاشاییش با دکتر سارا کهریزی

به گزارش فاطمه آقاپور مسئول روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه:

دکترسارا کهریزی کارشناس امور دارویی معاونت غذا و داروی ارومیه در مصاحبه تلویزیونی خود با برنامه ساغلیق یاشاییش در مورد باستفاده صحیح از ماسک در کرونا اظهار داشت: با توجه به همه گیری بیماری کرونا، رعایت موارد بهداشتی بسیار حائز اهمیت می باشد. از آنجایی که انتقال بیماری از طریق قطرات تنفسی فرد بیمار صورت می گیرد، استفاده از ماسک تا حد قابل توجهی از انتقال بیماری جلوگیری خواهد نمود.باید بدانیم که تنها استفاده از ماسک کافی نیست بلکه استفاده صحیح از آن بیشتر دارای اهمیت می باشد. پیش از استفاده از ماسک باید دست ها را ضد عفونی نمود و هیچ گاه قسمت رویی ماسک را لمس ننمایید و از قسمت کش آن اقدام به استفاده از ماسک نمایید. ماسک ها باید به صورت کامل قسمت بینی و دهان را بپوشانند. در صورت مرطوب شدن ماسک کارایی آن کاهش یافته و نباید آن را دوباره استفاده نمود. همچنین از ماسک های یک بار برای مصرف چندین بار استفاده ننمایید.

دکتر کهریزی در پایان به رعایت موارد زیر تاکید کرد:

باید بدانیم در کنار استفاده صحیح از ماسک ها رعایت سایر نکات بهداشتی نیز مهم می باشد.

با شروع علائم بیماری هیچ گاه خودسرانه شروع به استفاده از دارو ننمایید. در صورت مصرف خودسرانه دارو از یک سو عوارض آن دارو بروز کرده و از سوی دیگر بیماری فرد درمان نخواهد شد بنابراین در صورت مشاهده هر گونه علائم بیماری به پزشک مراجعه نمایید و از مصرف داروهای دیگران خودداری فرمایید.

تنها محل معتبر و قانونی جهت تهیه دارو، داروخانه ها می باشند. افراد نباید خارج از شبکه قانونی اقدام به تهیه دارو نمایند زیرا این داروها دارای اصالت نبوده و باعث بروز عوارض خطرناک و گاهاً مرگ می شوند.


 


٠٨:٠٥ - يکشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٣٤٠٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٩٠خروج