English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٠١ مهر ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو

پلمپ یک باب عطاری غیر مجاز در ارومیه

به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه:

مهندس فرزاد صیادی‌فر سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی ارومیه گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر فعالیت غیر مجاز عطاری تولید‌کننده داروهای گیاهی،  جنسی، روانگردان،  ترکیبات چاقی و لاغری دست‌ساز و تقلبی بدون مجوز و با ادعاهای موهوم درمانی در شهر ارومیه، توسط کارشناسان اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو در قالب اکیپ مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر در راستای حفظ حقوق شهروندی و ساماندهی عطاری‌های موجود در سطح شهر با دستور مستقیم قضایی پلمپ شد.

مهندس صیادی‌فر تصریح کرد: با رصد کارشناسان اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت، عطاری‌  مذکور به دلیل فروش انواع داروهای تقلبی و دست ساز با ادعای درمان چاقی، لاغری و ... پلمپ و تعداد 1753 قلم داروهای مکشوفه به ارزش ریالی بیش از 27،561،000 ریال ضبط و موضوع جهت پیگیری‌های قانونی به مراجع قضایی ارجاع گردید.

لازم به ذکر است که معاینه، تجویز و عرضه هر گونه دارو، قرص و انجام کارهای درمانی در عطاری مجاز نیست و دخالت در امور پزشکی محسوب می شود.

سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی ارومیه در پایان خاطر نشان کرد: عطاری‌ها به عنوان فروشندگان گیاهان دارویی صرفا مجاز به عرضه گیاهان دارویی به صورت خشک و مفرده و نیز عرضه عرقیات گیاهی دارای پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو می باشند.

ضمنا این واحدها هیچ گونه مجوزی برای ترکیب چندین گیاه دارویی با یکدیگر و فروش داروهای گیاهی ترکیبی را ندارند و در صورت مشاهده، برخورد قانونی جدی با اینگونه واحدها انجام می پذیرد.
١١:٢٩ - چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٣٢٩١٤    /    تعداد نمایش : ٢٤خروج