English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر جلال غفارزاده هشدار داد:

هشدار جدی معاون غذا و داروی ارومیه به سودجویان محصولات پیشگیری از کرونا

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی:

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در پی اعلام سازمان بهداشت جهانی در خصوص انتشار ویروس کرونا (کووید 19)، تعداد محدودی افراد فرصت طلب به بهانه شیوع بیماری کرونا با احتکار و یا با ایجاد تقاضای کاذب در اجناس مصرفی از جمله: محلول ضدعفونی کننده دست، ماسک و... سعی بر سودجویی و بر هم زدن آرامش عمومی جامعه را دارند.

دکتر جلال غفارزاده گفت: نظارت‌های مستمر کارشناسان این معاونت با مشارکت و همکاری و حمایت نهادهای اطلاعاتی و انتظامی به صورت شبانه‌روزی از کلیه شرکت‌های توزیع دارو و لوازم مصرفی پزشکی و داروخانه‌ها انجام می‌گیرد و با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با مراجع قضایی در صورت مشاهده احتکار و گران فروشی اقلام پیشگیری از بروز کرونا، بدون هیچ گونه اغماض سریعا پلمپ و پروانه فعالیت مراکز غیر مجاز باطل و پرونده های تخلفات به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

دکتر غفارزاده تصریح کرد: در هفته اول اسفند ماه (یکم تا پنجم اسفند) اکیپ های مختلف کارشناسی از 30 داروخانه و شرکت توزیع دارو و نیز 20 مغازه فروشگاه ها و شرکت های تجهیزات پزشکی ارومیه بازرسی به عمل آمد که از این تعداد 4 فروشگاه تجهیزات پزشکی و یک انبار غیر مجاز تجهیزات پزشکی پلمپ و به مراجع قضائی معرفی شدند؛ که در این رابطه یک نفر به دستور معاون محترم دادستان ارومیه بازداشت شد.

وی در ادامه به نقل از وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه کارخانه‌های تولیدی موظف به تولید با حداکثر توان و ظرفیت به صورت سه شیفت هستند؛ طی هماهنگی های به عمل آمده با تامين كنندگان،  محموله لوازم مورد نیاز در سطح استان تامین و به زودی توزیع خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مردم در صورت مشاهده تخلف و گران‌فروشی، موارد را از طریق سامانه ۱۹۰ اطلاع‌رسانی کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.


١١:٥١ - چهارشنبه ٧ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢٩٣٠٦    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج