English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

در استان آذربایجان غربی؛

مردم احتکار را گزارش کنید

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی:

با توجه به برودت هوا و شیوع بیماری آنفولانزا، مراجعه شهروندان به داروخانه ها برای خرید ماسک‌های بهداشتی افزایش یافته است. به طوری که شهروندان با عدم عرضه یا گرانی آن مواجه هستند.

بر اساس گزارشات رسیده مبنی بر فعالیت برخی افراد سودجو متخلف در جهت احتکار و گرانفروشی ماسک و محلول های ضد عفونی کننده، معاون و مدیران ارشد معاونت غذا و داروی استان شبانه روز و در قالب بازرسی ویژه محل‌هایی دپو و انبار این محصولات را با همکاری نهادهای اطلاعاتی و انتظامی به ویژه پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه استان و پرسنل خدوم پلیس آگاهی ارومیه و با حمایت دادستانی و اداره کل تعزیرات حکومتی استان مورد بازرسی قرار گرفت.

گفتنی است: در این بازدیدها با تیم گشت مشترک که از فرودگاه ارومیه، پایانه‌های مسافری، باری، فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و... صورت گرفته تاکنون 4 فروشگاه تجهیزات پزشکی و یک انبار غیر مجاز دپوی ماسک شناسایی و ضمن ضبط اقلام مورد نظر به مراجع قضایی معرفی شدند.

همچنین شهروندان در صورت داشتن هر گونه شکایت، سوال و مشاوره رایگان دارویی از ساعت 8 صبح الی 20 عصر با سامانه مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم با شماره 190 تماس حاصل نمایند.

 

 

 

 


١١:٣٧ - چهارشنبه ٧ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢٩٣٠٤    /    تعداد نمایش : ٨٣خروج