English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

جوابیه به شایعات فضای مجازی در خصوص کمبود شیر خشک و قیمت‌های متفاوت داروها

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی؛

معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی به دو شایعه درج در فضای مجازی پاسخ داد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی پس از صدور دستور بررسی کارشناسی، 2 پست خبری درج شده در پیج رسمی پایگاه خبری ارومیه با آدرس آیدی @urmiaaaaaaa  در فضای مجازی اینیستاگرام، پاسخ اخبار مذکور را به شرح زیر به منظور جلوگیری از تشویش اذهان عمومی اعلام و ضمن تشکر از پایگاه خبری ارومیه خواستار اصلاح و تنویر افکار عمومی گردید.

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی آذربایجان غربی در پاسخ به شایعه و سوالی در خصوص  نبود شیر خشک در بازار ارومیه و نیز عدم درج قیمت مصرف کننده بر روی شیر خشک‌های موجود در بازار تصریح کرد:

با توجه به نظارت مستقیم معاونت غذا و دارو آذربایجان غربی بر شیر خشک‌های رژیمی و معمولی، در زمینه تامین این اقلام مشکلی خاصی وجود ندارد و شیر خشک ها به صورت هدفمند و به صورت متناوب در داروخانه ها تامین و توزیع می‌گردد؛ لذا در زمینه شیرخشک مشکل خاصی در استان وجود ندارد.

در زمینه عدم درج قیمت مصرف کننده بر روی شیرخشک، با توجه به اعلام  پایگاه خبری ارومیه در زمینه گزارش شکایت مردمی، داروخانه درمانگاه اعلامی مورد بازرسی کارشناسی قرار گرفت و مورد مغایرتی مشاهده نشد.

دکتر غفارزاده همچنین در خصوص شایعه درج قیمت‌های متفاوت بر روی پماد داروئی گفت:

قيمت‌گذاري دارو توسط كميسيون قانوني قيمت‌گذاري دارويي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي صورت مي‌گيرد و قيمت سه‌گانه دارو شامل بهاي مصرف‌كننده، بهاي فروش به داروخانه‌ها و بهاي فروش به پخش تعيين شده و به سازمان‌هاي بيمه‌گر، شركت‌هاي توزيع‌كننده و داروخانه‌هاي سراسر كشور جهت اجرا ابلاغ مي‌شود.

داروخانه ها، داروها را براساس آخرین قیمتی که سامانه مرکزی وزارتخانه اعلام می کند به مشتریان عرضه می کند؛ لذا قیمت روی داروها و قیمت خرید دارو برای داروخانه ملاک فروش دارو به شمار نمی رود.

همچنین بر اساس آخرین استعلام از اداره کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، مبنای قیمت عرضه اقلام دارویی در داروخانه ها، قیمت های درج شده در سایت سازمان غذا و دارو به آدرس http://irc.fda.gov.ir/nfi می‌باشد.

 


١٠:٣٩ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٢٠٢    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج