English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢٢ فروردين ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی تاکید کرد:

فعالیت داروخانه‌های شهر ارومیه نیز «شبانه‌روزی» پایش می شود

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی:

طی بازرسی شبانه نحوه ارائه خدمات دارویی و نیازهای دارویی در مرکز استان آذربایجان غربی پایش شد.

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: در راستای ارتقای هر چه بیشتر خدمات دارویی به بیماران و مراجعه کنندگان علاوه بر بازدیدهای متداول و طبق برنامه این معاونت که روزانه و مداوم انجام می‌گیرد؛ کارشناسان این معاونت در قالب اکیپ‌های عصرگاهی و شامگاهی به داروخانه‌های شبانه‌روزی و روزانه استان در ساعات فعالیت آن‌ها مراجعه، نظارت و نحوه انجام خدمات دارویی و مشکلات احتمالی را بررسی می‌نمایند.

دکتر غفارزاده گفت: در قالب بازدیدهای مشترک کارشناسان معاونت غذا و دارو و کارشناسان امور دارو شهر ارومیه شامگاه (ساعت 22 شب) یکشنبه 29 تیر ماه سال جاری آغاز و تا 3 و 30 دقیقه بامداد دوشنبه 30 تیر ماه سال جاری دوام داشت، از 5 باب داروخانه‌های روزانه و شبانه‌روزی شهر مذکور بازدید انجام شد و نحوه خدمت‌رسانی، حضور مسئولین فنی، تکریم ارباب رجوع، رعایت منشور حقوق بیمار، وضعیت نسخه پیچی، قیمت داروها و ارائه خدمات و مشاوره دارویی به مراجعین و... مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت.

 

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در خصوص گزارش کارشناسی وضعیت خدمت رسانی شهر ارومیه گفت: داروخانه‌های خصوصی و بیمارستانی شهر ارومیه مورد پایش کلی این معاونت قرار گرفت و در این پایش وضعیت دارویی و ملزومات مصرفی، حضور مسئولین فنی داروخانه ها و... مورد بررسی قرار گرفت و برابر گزارش اعلامی کارشناسان، وضعیت مطلوب ارزیابی گردید.

دکتر غفارزاده همچنین در خصوص وجود برخی نواقص فنی در تعدادی از داروخانه‌های شبانه‌روزی گفت: در طی بازدید تذکرات لازم ارائه و در خصوص حضور مسئولین فنی در تمام شیفت‌های فعالیت، حضور نسخه پیچ، استفاده از روپوش، کنترل اعتبار پروانه مسئول فنی و برخی مشکلات موجود به داروخانه‌ها تذکرات و تاکیدات لازم داده شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در ادامه به اهمیت عدم مصرف خودسرانه دارو تاکید کرد و گفت: بی توجهی به میزان مصرف دارو، مصرف خودسرانه دارو و... می‌تواند منجر به مقاومت داروئی و عوارض جسمی جبران ناپذیر گردد.

وی همچنین سامانه 190 را رابطی موثر میان مردم با حوزه سلامت دانست که شهروندان عزیز می‌توانند مشکلات دارویی خودشان را به این سامانه و داروسازان مشاور منعکس نمایند.


 

 


٠٨:٣٠ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٨٨٢    /    تعداد نمایش : ١٠٠خروج