English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢٢ فروردين ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی خبر داد:

برگزاری دومین دوره‌ آموزشهای مقدماتی پدافند غیر عامل زیستی در آذربایجان غربی

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه؛

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی گفت: این دوره‌های آموزشی به همت معاونت غذا و داروی استان با همکاری اداره کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان غربی و کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت توجه به پدافند غیرعامل و افزایش سطح آگاهی و آمادگی دستگاه‌های مختلف استان در مواجهه با تهدیدات زیستی و همچنین پیاده‌سازی دستورالعمل‌های صادره از طرف پدافند غیرعامل وزارت متبوعه در شهرستان‌های استان برگزار شد.

دکتر غفارزاده ضمن تقدیر و تشکر از همکاری کلیه مراجع ذیربط تصریح کرد: حوزه تهدیدات زیستی مربوط به حوزه‌های انسان، دام، گیاه، محیط زیست، آب آشامیدنی، غذا، دارو و صنایع مرتبط بوده که به دلیل اهمیت ویژه موضوع، بررسی تهدیدات، ارائه آموزش‌های لازم و تعامل همه ارگان‌های دخیل را می‌طلبد.

غفارزاده تصریح کرد: در راستای آموزش‌های مقدماتی این معاونت، دومین مرحله دوره‌های آموزش مقدماتی پدافند غیر عامل زیستی در استان آذربایجان غربی در خرداد و تیر ماه سال جاری در شهرستانهای بوکان ،میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در محل فرمانداری و شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های مذکور برگزار گردید.

گفتنی است: 164 نفر از مدیران، نمایندگان فرمانداری، سازمان جهاد کشاورزی، دامپزشکی، سازمان آب، نیروهای انتظامی، شهرداری، محیط زیست و ... در زمینه تاریخچه و ضرورت پدافند غیرعامل زیستی، شرح دستورالعمل‌های صادره از طرف وزارت بهداشت درمان و قرارگاه شفا، ساختار پدافند غیرعامل در دانشگاه علوم پزشکی، ژئوپلتیک خاص استان و... از طریق نمایش فیلم آموزشی و... آشنا شدند.

در پایان دوره‌ها برخی مسائل و مشکلاتی در حوزه تهدیدات پدافند غیر عامل زیستی در شهرستان‌های استان از سوی شرکت کنندگان طرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خاطر نشان می‌گردد: مرحله نخست این دوره‌‌های آموزشی نیز در شهرستان‌های ماکو، پلدشت، شوط، چالدران، چایپاره، سلماس، مهاباد، نقده، اشنویه، پیرانشهر، سردشت و با حضور 173 نفر از مدیران و کارشناسان از شبکه‌های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان، جهاد کشاورزی، سازمان آب، سپاه، نیروی انتظامی، شهرداری، ادارات استاندارد، محیط زیست، هلال احمر، گمرک و... در اردیبهشت ماه سال جاری برگزارشد.

شایان ذکر است: با پایان یافتن آموزش‌های مقدماتی و آموزش 337 نفر در کل استان آذربایجان غربی، معاونت غذا و داروی استان وارد مرحله آموزش‌های تخصصی و رصد، پایش و آشکارسازی و اجرای مانور مقابله با تهدیدهای زیستی خواهد شد؛ که در آینده نزدیک در استان آغاز می‌شود.

 


١٥:٣٣ - شنبه ١٢ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٧٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٠خروج