English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢٢ فروردين ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر جلال غفارزاده گفت:

فعالیت داروخانه‌های استان «شبانه‌روزی» پایش می شود

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی:

طی بازرسی شبانه نحوه ارائه خدمات دارویی و نیازهای دارویی شهرستان‌های بازرگان، ماکو، چایپاره، چالدران، شوط، پایش شد.

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: در راستای ارتقای هر چه بیشتر خدمات دارویی به بیماران و مراجعه کنندگان علاوه بر بازدیدهای متداول و طبق برنامه این معاونت که روزانه و مداوم انجام می گیرد؛ کارشناسان این معاونت در قالب اکیپ‌های عصرگاهی و شامگاهی به داروخانه‌های شبانه‌روزی و روزانه استان در ساعات فعالیت آن‌ها مراجعه، نظارت و نحوه انجام خدمات دارویی و مشکلات احتمالی را بررسی می‌نمایند.

دکتر غفارزاده گفت: در قالب بازدیدهای مشترک کارشناسان معاونت غذا و دارو و کارشناسان امور دارو و درمان شهرستان‌های بازرگان، ماکو، چایپاره، چالدران، شوط، شامگاه (ساعت 22 شب) یکشنبه 9 تیر ماه سال جاری آغاز و تا 5 بامداد دوشنبه 10 تیر ماه سال جاری دوام داشت، از 7 باب داروخانه‌های روزانه و شبانه‌روزی شهرستان‌های مذکور بازدید انجام شد و نحوه خدمت‌رسانی، حضور مسئولین فنی، تکریم ارباب رجوع، رعایت منشور حقوق بیمار، وضعیت نسخه پیچی، قیمت داروها و ارائه خدمات و مشاوره دارویی به مراجعین و... مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در خصوص گزارش کارشناسی وضعیت خدمت رسانی این شهرستان‌ها گفت: داروخانه‌های بیمارستانی شهرستان های ماکو، شوط، چایپاره، چالدران مورد پایش کلی این معاونت قرار گرفت و در این پایش وضعیت دارویی و ملزومات مصرفی و... مورد بررسی قرار گرفت و برابر گزارش اعلامی کارشناسان، وضعیت مطلوب ارزیابی گردید.

دکتر غفارزاده همچنین در خصوص وجود برخی نواقص فنی در تعدادی از داروخانه‌های شبانه‌روزی گفت: در طی بازدید تذکرات لازم ارائه و در خصوص حضور مسئولین فنی در تمام شیفت‌های فعالیت، حضور نسخه پیچ، استفاده از روپوش، کنترل اعتبار پروانه مسئول فنی و برخی مشکلات موجود به داروخانه‌ها تذکرات و تاکیدات لازم داده شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در ادامه به اهمیت نقش داروساز در داروخانه اشاره کرد و گفت: در چرخه معاینه، تشخیص و تجویز دارو توسط پزشک، داروساز چون پل ارتباطی میان پزشک و بیمار با راهنمایی بیمار و ارائه‌ی مشاوره‌ی دارویی برای بازگرداندن سلامتی، بهبودی و درمان تلاش می نماید.

وی همچنین سامانه 190 را رابطی موثر میان مردم با حوزه سلامت دانست که شهروندان عزیز می‌توانند مشکلات دارویی خودشان را به این سامانه و داروسازان مشاور منعکس نمایند.

 


١٢:٢٧ - چهارشنبه ٢ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٦٤٨    /    تعداد نمایش : ١٣٢خروج