English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢٢ فروردين ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

در استان آذربایجان غربی؛

برگزاری اولین همایش مبانی طب سنتی ایرانی در آذربایجان غربی

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی؛

به همت اداره امور فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی اولین همایش مبانی طب سنتی ایرانی با هدف آشنایی هر چه بیشتر جامعه پزشکان و داروسازان با طب مکمل ایرانی، در سالن آمفی تئاتر بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه ترتیب یافت.

در این همایش2 روزه 180 نفر از پزشکان متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب، داخلی، طب سنتی ایرانی، پزشکان عمومی و داروسازان و... حضور داشتند.

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی ضن تشکر از فعالیت‌های آموزشی ارائه شده توسط اداره امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی از جمله برگزاری همایش فوق را در افزایش آگاهی‌های عمومی مهم دانست.

وی در ادامه به اهمیت حضور متخصصین علاقمند از جامعه پزشکی، داروسازی اشاره کرد و آشنایی هرچه بیشتر گروه‌های پزشکی با طب مکمل ایرانی را در حفظ و ارتقاء سلامت آحاد جامعه موثر دانست.

دکتر غفارزاده در ادامه طب ایرانی را میراثی ارزشمند دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال مردم از درمان‌های طب سنتی، می‌بایست طب سنتی توسعه یابد.

در ادامه اساتید حاضر در جلسه از جمله: دکترفضل‌جو، متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در زمینه طب ایرانی و جایگاه آکادمیک آن در ایران و نیز آشنایی با مبانی طب ایرانی، اصول کلی درمان بیماری‌ها و نیز درمان میگرن، اختلالات خواب در طب ایرانی/ دکتر محمدی نسب،phd  تاریخ پزشکی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در زمینه طب ایرانی و تاریخچه آن/ دکتر نظرباغی، متخصص نورولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در زمینه اصول کلی درمان میگرن در طب نوین/ دکتر میرزایی، متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در زمینه اصول کلی درمان صرع در طب ایرانی و نیز در زمینه طب ایرانی در سبک زندگی/ دکتر ثریا، متخصص فارماکولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در زمینه اصول کلی درمان صرع در طب نوین/ دکتر شریفی، متخصص فارماکولوژی بالینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در زمینه اصول کلی درمان اختلالات خواب در طب نوین به ارائه مطالب پرداختند.

 


١٢:٢٣ - چهارشنبه ٢ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٦٤٧    /    تعداد نمایش : ١٣٤خروج