English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
-->


  چاپ        ارسال به دوست

ساماندهی اصناف و شرکت های توزیعی تجهیزات پزشکی در استان آذربایجان غربی

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی:

دکتر لعیا صدیق‌راد مدیر تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی گفت: پیشرفت‌های علمی و تکنولوزیک در حوزه‌های مختلف پزشکی طی سال‌های اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بوده است، به طوری که امروز شاهد عرضه وسایل پزشکی بسیار متنوعی هستیم که در امور مختلف پزشکی از جمله تشخیص، پایش، پیشگیری، درمان، بازتوانی و... نقش موثری ایفا می‌کند.

تولید، توزیع، عرضه و بکارگیری اینگونه وسایل و ابزار که تاثیر مستقیم بر سلامت مردم دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. طی سال‌های گذشته اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، تا حد زیادی فرآیند واردات و خدمات پس از فروش شرکت‌های تجهیزات پزشکی را ساماندهی نموده است. همچنین بخش وسیعی از توزیع و عرضه وسایل پزشکی توسط افراد حقیقی یا حقوقی انجام می‌شود که به عنوان شرکت‌های وارد کننده یا تولید کننده در اداره کل ثبت نشده‌اند و از طرفی در چرخه و زنجیره توزیع کالای پزشکی قرار دارند که نیازمند ساماندهی و اخذ پروانه فعالیت و ارائه آموزش‌های لازم در زمینه قوانین و مقررات مربوطه به منظور انضباط بخشی به این حوزه بوده‌ایم؛ که طرح ساماندهی اصناف و شرکت های توزیعی تجهیزات پزشکی در استان آذربایجان غربی به جدیت تمام اجرا شد.

وی گفت: در طی این دوره آموزشی 70 نفر از اصناف و فعالین امر فروش تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی در استان آذربایجان غربی در محورهای آشنایی با دستورالعمل های مرتبط با تجهیزات پزشکی از جمله ثبت شرکت های تجهیزات پزشکی، اخذ پروانه ساخت وسیله پزشکی، برچسب اصالت کالا و... و نیز آشنایی با ضوابط مرتبط با صنف تجهیزات پزشکی از جمله: نگهداری و انبارش، ضوابط فاکتور و پیش فاکتور، قوانین نظام صنفی کشور، معرفی انواع فرم های ثبت اصناف، تعهد نامه اصناف، گزارش حوادث ویژه مصرف کنندگان وسایل پزشکی و... آموزش های لازم را فراگرفتند.

گفتنی است: شرکت کنندگان با شرکت در دوره آموزشی و گذراندن آزمون مربوطه، پس از اخذ نمره حد نصاب، مجوز لازم جهت ادامه فعالیت را دریافت می نمایند.

 


١٣:٥٣ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٤٨خروج