English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

ممنوعیت فروش سالاد و سبزی بدون مجوز از سازمان غذا و دارو در غذا فروشی‌ها و رستوران‌ها

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه:

مهندس قادر حاجی قلیزاده مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی هشدار داد: بیماری «وبا» معمولاً از طریق آلودگی آب و غذا منتقل می‌شود که با شیوع فصل گرما، این بيماري‌ها به ویژه بیماری‌هاي عفوني و خطرناك، در کمین سلامت شهروندان است.

وی تصریح کرد: به دلیل نا مشخص بودن شرایط تولید و عدم ضدعفونی صحیح سالادهای بدون بسته بندی در مراکز عرضه مواد غذایی (رستوران‌ها و غذا فروشی‌ها)، از خرید هر گونه سبزی و سالاد بسته بندی شده بدون درج شماره پروانه ساخت وزارت بهداشت، نام و مشخصات تولیدکننده، تاریخ تولید وانقضاﺀ خودداری نمایند.

مهندس حاجی قلیزاده توصیه کرد: به منظور پيشگيري از ابتلا به بيماريهاي روده‌اي و عفوني، سالاد و سبزيهاي بسته‌بندي شده با پروانه بهداشتي مصرف شود.

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی گفت: به منظور تامین مواد غذایی (سالاد و سبزیجات) مورد استفاده شهروندان چندین واحد تولید صنعتی سبزی و سالاد بسته بندی با شرایط بهداشتی و استاندارد در استان آذربایجان غربی با هدف تامین محصولات غذایی ایمن و سالم شهروندان فعال است.

وی در خصوص حصول اطمینان از سلامت سالادهای تولیدی و نیز اقدامات این معاونت در زمینه نظارت بر تهیه سالاد بهداشتی در واحدهای تولیدی گفت: در کارخانه‌های صنعتی تولید سالاد تجهیزات تولید و بسته‌بندی، مواد اولیه و مواد ضد عفونی کننده کلیه محصول تولیدی تحت کنترل و نظارت‌های بهداشتی بوده و مواد اولیه طی چندین مرحله شستشو و ضد عفونی شده و در نهایت با انجام آزمون‌های میکروبی مستمر از طریق خود واحد تولیدی و معاونت غذا و دارو سلامت و ایمنی محصولات تولیدی تضمین می‌شود.

مهندس حاجی قلیزاده خاطر نشان کرد: با توجه به بررسی‌های میدانی به عمل آمده و همچنین به لحاظ عدم وجود تجهیزات کافی در رستوان‌ها عملاً امکان تولیدی محصول بهداشتی در محل رستوران وجود ندارد لذا مردم عزیز در محل رستوان از متصدیان مربوطه سالاد بهداشتی بسته‌بندی شده مطالبه کنند.

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی خطاب به فروشندگان این مواد غذایی گفت: توزیع و عرضه سالاد و سبزی‌های بدون بسته بندی، پروانه بهداشتی و سیب سلامت سازمان غذا و دارو در رستوران ها ممنوعیت قانونی داشته و با متخلفات برابر قوانین برخورد خواهد شد.

 

 


١٥:٣٠ - سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٦٤٤    /    تعداد نمایش : ١٣٦خروج