English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

ارتباط تنگاتنگ شهروندان با سامانه

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه:

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان آذربایجان غربی صبح امروز در جلسه اطلاع رسانی حوزه سلامت که با حضور مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه و کارشناسان این حوزه در سالن شورا معاونت غذا و دارو ترتیب یافت؛ گفت:

به منظور مدیریت اقتصاد حوزه سلامت کشور بهترین فرآیند جهت تامین داروی بیماران صعب‌العلاج و کمیاب ارتباط حداکثری شهروندان با سامانه مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم معاونت غذا و داروی استان به شماره 190 می باشد، تا ضمن نظارت بر نسخه های تجویزی، داروهای مورد نیاز در اصرع وقت تهیه و در اختیار بیمار قرار گیرد.

دکتر غفارزاده گفت: متاسفانه گاهی تجویز داروهای خارج از فهرست باعث سرگردانی بیماران در تهیه آن نوع داروها و همچنین بروز کمبودهای غیر واقعی در بازار داروئی کشور می‌شود.

وی در ادامه به سایر خدمات مشاوره ای ارائه شده در مرکز شامل:

·         پاسخگویی به سوالات دارویی عموم مردم و گروه پزشکی از طریق مشاوره تلفنی در زمینه مسائل دارویی شامل: نحوه مصرف و عوارض داروها/ تداخلات دارویی/ تداخلات دارو با غذا/ مصرف دارو در دوران بارداری و شیردهی/ مسمومیت ها و سوء مصرف داروها/ شکایت های دارویی/  و...

·         ارائه توصیه‌های لازم و اولیه به مسمومین، همراهان و کادر پزشکی در پیشگیری از عوارض سوء مسمومیت‌ها

·         ارائه راهنمایی‌های لازم به بیماران و خانواده های آنها در کمبودهای دارویی و انعکاس آن به مقامات مسئول و.... اشاره کرد.

 


١٤:٠٥ - چهارشنبه ٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٩١٥٦    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج