English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش خدادادی مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو

برگزاری نشست وبیناری بررسی مشکلات مرتبط در حوزه دارو ، تجهیزات و ملزومات مصرفی

 

به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو

صبح روز شنبه 23 اردیبهشت‌ماه سال جاری نشست وبیناری با حضور مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده‌های دارویی ، کارشناسان دارو ،مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی معاونت غذا و دارو،  مسئولین فنی و انبار مراکز آموزشی و درمانی در خصوص بررسی مشکلات  مرتبط در سامانه TTAC،کمبودهای دارویی و تبادلات،فاکتورهای خونی،داروهای تحت کنترل و ... در محل سالن شورای معاونت غذا و دارو برگزار شد.

دکتر لعیا صدیق راد مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده‌های دارویی معاونت غذا و دارو در ابتدای جلسه ضمن تشکر و قدردانی از  تلاش و جدیت شبانه‌روزی تمامی همکاران شاغل در مرکز استان و شبکه‌های بهداشتی درمانی شهرستان‌ها گفت :یکی از موضوعات مهم در عرصه سلامت کشور استفاده بهینه از دارو و تجویز و مصرف منطقی دارو توسط پزشکان است که می‌تواند در بسیاری از مواقع از بروز کمبودهای دارویی جلوگیری نماید .

در ادامه این جلسه کارشناسان دارویی معاونت غذا و دارو در راستای همگام‌سازی و انجام صحیح و درست‌فرآیندها هرکدام مواردی همچون نحوه تعیین وضعیت داروها،نحوه ثبت اقلام سلامت‌محور در سامانه TTAC،نحوه فعال‌سازی بارکدهای سوخته شده در سامانه TTAC،تعیین و تکلیف داروهای تاریخ نزدیک،فاکتورهای خونی(با تأکید بر تکمیل فرم اورژانسی)، تذکر در مورد سبد فروشی دارویی شرکت های پخش دارو،چگونگی تشکیل پرونده برای بیماران مصرف‌کننده داروهای تحت کنترل صحبت کردند.

در پایان جلسه مسئولین فنی و کارشناسان شبکه‌های بهداشتی هرکدام سؤالات خود را عنوان و دکتر لعیا صدیق راد مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده‌های دارویی و دکتر مهدی رهبر مدیر تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی راهکارها و پیشنهادات لازم را به آن‌ها ارائه نمودند.

 


١٣:٢٨ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٤٠٢    /    شماره : ٥٢٨٥٩    /    تعداد نمایش : ٤٣خروج