English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی به مناسبت روز داروساز


متن کامل پیام به این شرح است:

باسمه تعالی

روز داروساز و روز بزرگداشت دانشمند بزرگ مشرق زمین، حکیم محمد بن زکریای رازی را گرامی می داریم. بی شک نامگذاری  پنجم شهریور بنام روز داروساز در سالروز تولد جالینوس ایرانی نشانگر اهمیت رشته داروسازی و داروساز است. نه دارو و نه داروساز عبارات تازه ای نیستند بلکه استفاده از دارو به قبل از تاریخ مکتوب می رسد و صد البته داروسازان این موادرا سنتز و آماده کرده بود.

شاید به جرات می توان گفت که در بین علوم بیومدیکال داروسازی یکی از مهمترین علوم پزشکی است که هیچ کدام از رشته های پزشکی از این علم بی نیاز نیستند و به نوعی برای تکمیل و تتمیم فرآیند پیشگیری، تشخیص و درمان به دارو نیاز دارند.

بنابراین بر تمام پزشکان محترم داروساز و کلیه دانشمندان و محققان این رشته کلیدی واجب است در پیشرفت این علم و بالا بردن جایگاه حرفه ای تلاش وافر داشته باشند.

ما به خود می‌بالیم که که جامعه پزشکی و داروسازان گرانقدر با تلاشی خستگی‌ناپذیر در راه گشودن افق‌های جدید و فراهم‌آوردن دستاوردهای عظیم در ارتقاء حوزه سلامت ایران عزیر گام بر داشته و نوید بخش جامعه ای سالم می باشند. تداوم توفیق و سربلندی را از خداوند متعال برای ایشان خواستاریم.

دکتر حسن ملکی نژاد

معاون غذا و دارو٠٧:٥٤ - چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٤٨٥    /    تعداد نمایش : ١٩٠خروج